Cyfrowa równowaga – funkcja w smartfonie w walce z uzależnieniem od telefonu

Czy wiesz ile czasu spędzasz przed smartfonem? Czy wiesz jak telefon wpływa na Ciebie i na Twoje otoczenie? Najnowsza aktualizacja Androida o numerze 9 pomoże Ci odzyskać „cyfrową równowagę”.

Jakiś czas temu, mój smartfon zmusił mnie do zrobienia aktualizacji na wersję androida 9.0. Cóż miałem zrobić. Wielokrotne zrzucanie aktualizacji skończyło się tym, że telefon w końcu sam się wyłączył i zrobił aktualizację.

Szybko o aktualizacji zapomniałem lecz kilka dni później, przez przypadek – szukając czegoś w ustawieniach natknąłem się na nową funkcję „cyfrowa równowaga”. Od razu się nią zainteresowałem.

Czym jest cyfrowa równowaga?

Jest to nowa funkcja w androidzie, która pomaga przetwarza dane na temat użytkowania smartfona i dzięki czemu możemy zobaczyć co dokładnie robimy w telefonie. Jest to niewątpliwie bardzo przydatne narzędzie w walce z uzależnieniem od smartfonu, social media i Internetu. Narzędzie znajduje się na samym dole w ustawieniach telefonu.

Jak to działa?

Po włączeniu funkcji, smartfon będzie w tle zbierał dane i pokazywał w formie wykresu, z jakich aplikacji i ile czasu korzystamy w ciągu dnia. Dodatkowo pokazuję nam również ilość odblokowań telefonu, a także ilość dzisiejszych powiadomień.

Kolejną świetną opcją jest możliwość ustawienia limitu na daną aplikacje (np. jeśli z Instagrama będziemy korzystali dłużej niż 5 min to po tym czasie nie będziemy go mogli już w tym dniu włączyć.)

Warto również przyjrzeć się opcji „odpoczynek”. Tryb działa na podobnej zasadzie jak tryb nie przeszkadzać. Możemy ustawić dni i określoną godzinę np. 22:00 do 07:00 i w tym przedziale godzinowym, smartfon automatycznie włączy tryb nie przeszkadzać i dodatkowo ustawi kolor szarość, który korzystnie wpłynie na nasz mózg (brak reakcji na kolory).

Cyfrowa równowaga to doskonałe narzędzie w walce z uzależnieniem od wszelkich social media i korzystania ze smartfonu. Myślę, że każdy, gdy spojrzy na ilość czasu spędzanym przed urządzeniem – sam wyciągnie wnioski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *